TROPIENIE I ZABAWY WĘCHOWE – szkolenie kierowane jest dla psów po ukończonym 6 m-c życia, które przejdą tzw. próbę polową pozwalającą sprawdzić predyspozycje psa do pracy węchowej. Celem zajęć jest tropienie śladów ludzi lub poszukiwanie zagubionych przedmiotów z możliwością pracy psa na śladzie maksymalnie do dwóch godzin.

Ten kurs ma na celu rozwinąć umiejętności inne niż na kursach z posłuszeństwa. Najważniejszym zmysłem psa jest węch.To też zaspokojenie tak istotnej potrzeby jaką jest węszenie gwarantuje nam iż nasz pies będzie spokojniejszy i pewniejszy siebie. Wspólna praca z przewodnikiem sprawi psu wiele radości i poprawi relacje i zaufanie pomiędzy w ami a psem.Podczas tego kursu zdobędziecie niezbędną wiedzę i umiejętności by móc samodzielnie kontynuować przygodę z tropienia oraz organizować samemu ciekawe zabawy węchowe dla swojego psa..Podczas kursów kładę równą wagę na przygotowanie merytoryczne jak i praktyczne.
Zajęcia te przeznaczone są dla przewodników których pies ukończył podstawy posłuszeństwa lub zna i wykonuje komendy siad i zostań.
Program kursu:
-poznanie teorii zapachu i możliwości psa
-nauka układania śladu
-nauka tropienia po śladach ludzi ( własne. obcych)
-szukanie przedmiotów – rewirowanie w terenie
-szukanie zguby na wstecznym śladzie
-nauka organizowania zabaw węchowych dla psa (dom ,ogród)

Wyposażenie psa i przewodnika:
WYPOSAŻENIE PSA:
– szelki (koniecznie),
– obroża,
– długa linka (7 – 10 m),
– super ulubiona zabawka,
– smaczki na nagrody
WYPOSAŻENIE PRZEWODNIKA: – rękawiczki (żeby linka rączek nie paliła)
– ubranie nieprzemakalne (będziemy leżakować na ziemi) – przydaje się karimata,
– na kolejne zajęcia zużyte przedmioty (najlepsze są ZUŻYTE, czyli „pachnące” skarpety, podkoszulki) – w tym jeden w szczelnym foliowym woreczku
– plecak na sprzęt w terenie
– micha + dużooo wody

Kurs trwa 10 godzin w grupach maksymalnie do 5 psów.
Koszt kursu: 400 zł